02323644322 05416181663 Örnekköy sanayi sitesi N42 Karşıyaka/izmir

Alaybey halı yıkama

Alaybey halı yıkama

Alaybey Halı Yıkama

Alaybey Halı Yıkama Hizmetleri
Geçmişte ev ortamında yapmış olduğumuz, evimizle ilgili pek çok işlem artık ev ortamında gerçekleştirilememektedir. Bu işlemlerde bir tanesi de halı yıkama işlemleridir. Geçmişte insanlar evlerinde ya da evlerine yakın uygun yerlerde halılarını ve benzeri malzemelerini yıkayabilmekteydi. Ancak değişen koşullar ve durumlar artık bunu pek mümkün kılmamaktadır. Bu sebeple insanların halılarını temizletmek adına yeni hizmetler ortaya çıkmaktadır. Alaybey halı yıkama bu hizmetlerden bir tanesidir. Evlerinizde ve iş yerleriniz kullanmış olduğunuz halılarınız ister istemez kirlenmekte ve lekeler oluşmaktadır. Yerlerde kullanılması ve üzerinde gezilmesi nedeniyle evinizdeki diğer eşyalara göre halılar daha hızlı kirlenebilmektedir. Bu sebeple de belirli sürelerde bu halıların yıkanması ihtiyacı oluşmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması için de  Yalı halı yıkama kaliteli hizmet vermektedir. Yalı halı yıkama ile halılarınız tertemiz yıkanmakta ve lekelerinden arındırılmaktadır. Halı yıkama işlemi için, özel olarak üretilmiş olan makineler kullanılmaktadır. Bu makineler sayesinde temizlik işlemi sorunsuzca bitirilmekte ve halılar güvenle temizlenmektedir. Ayrıca bu makineler ile temizlik işlemi yürütülürken yine bu amaç için özel olarak üretilmiş olan deterjan ve şampuanlar kullanılmaktadır. Bu deterjanlar sayesinde halıların kirleri ve lekeleri daha kolay şekilde halıdan sökülüp atılabilmektedir. Bu kir ve lekeler başka ürünler ile halının tüyleri arasında birikirken bu deterjanlar ile kolayca çıkartılabilmektedir.
Tecrübeli ve Güvenilir Halı Yıkama
Alaybey halı yıkama sizlere tecrübeli ve güvenilir halı yıkama hizmeti sunmaktadır. Halı yıkama işleminde istenen sonucun alınabilmesi ve halının uzun süre ev ve iş yerinizde kullanılabilir olması için bu tecrübe ve güven gereklidir. Öncelikle Yalı halı yıkama, yıkama işlemlerinde tamamen bu iş için özel olarak üretilmekte olan makine ve malzeme kullanmaktadır. Bu makine ve malzemeler halıların doğru şekilde temizlenmesi ve zarar görmeden yıkanmasını sağlamaktadır. Bazı halı yıkama firmalarının bu yıkama işlemlerinde basınçlı su püskürten cihazları kullandıkları bilinmektedir. Bu cihazlar ile yapılan temizlik hem halıların tüylerine hem de halıyı bir arada tutan malzemelere zarar verebilmektedir. Bu sebeple püskürtme yapan tazyikli makineler ile değil halı yıkama makineleri ile yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu makineler sayesinde halıların her bir tarafı eşit olarak yıkanabilmektedir. Özellikle büyük halılarda bazı bölgelerin yıkanıp bazı bölgelerin iyi temizlenmediği görülebilmektedir. Bu durumla karşılaşmamak için bu makineler tercih edilmelidir. Halı yıkama makineleri içerisinde özel halı yıkama şampuanı kullanılmalıdır. Bu şampuanların kullanılması halının doğru şekilde temizlenmesini ve lekelerin çıkartılmasını sağlamaktadır. Ayrıca temizlik işlemi sonrasında halılarınız ve doğal olarak ev ve iş yerleriniz güzel kokular ile dolmaktadır. Yalı halı yıkama ile her türlü halınızın temizliği yapılabilmektedir. Ülkemizde ağırlıklı olarak tercih edilen halılar standart makine halısıdır. Bu halılara ek olarak shaggy halılar, el dokuması halılar, İran halıları, deri halılar ve Bünyan halıları gibi çok farklı ve değerli halılarda bulunabilmektedir. Bu halıların temizliği makine halılarına göre farklılık içermektedir. Değerli olan bu halıların temizlenmesi için standart temizlik uygulanması halıların ömrünü kısaltacak hem de zarar görmesine sebep olabilecektir.
Halılarınız İçin Adresinizden Alınıp Adresinize Teslim Yıkama İşlemi
Alaybey halı yıkama ile halılarınız temizlik işlemleri için adresiniz alınarak özel olarak temizlenmekte ve biten işlemleri sonrasında yine adresinize teslim edilmektedir. Ev ya da iş yeri fark etmeden halı yıkama işlemine ihtiyacınız olduğunda telefon ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır. İşletmemize ait araç ev ya da iş yerinize gelerek yıkanmasını istediğiniz halılarınızı teslim alacaktır. Halılarınızın teslim alınması sırasında size kaç tane halı teslim ettiğinize dair belge teslim edilecektir. Daha sonra halılarınız özel temizleme tesisinde yıkanmaya ve temizlenmeye başlayacaktır. Bu işlemin ilk etabı halıların kir ve tozlardan arındırılması ile başlamaktadır. Bu işlem için halılarınıza özel durulama işlemine tabi tutulmaktadır. Daha sonra özel halı yıkama makineleri yardımı ile yine özel şampuanlar kullanılarak yıkama ve leke çıkarma işlemine başlanmaktadır. Bu işlem süresince eğer halıda temizlenmeyen bölüm olması halinde tekrar yıkama yapılacaktır. Yalı halı yıkama ile halılarınız arıtılmış olan sular ile yıkanmaktadır. Halı yıkama işlemi için bazı durumlarda kuyu ya da sondaj ile elde edilen su kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda su da toz ya da minik taşlar bulunabilmektedir. Bunun önüne geçilmesi için mutlaka temizlik işlemi arıtılmış ve temizlenmiş su ile yapılmalıdır. Yalı halı yıkama temizlik işlemlerinde kesinlikle temiz su kullanmaktadır. Bu şekilde temizlenmiş olan halılar için durulama işlemine geçilmektedir. Durulama işleminin sonrasında kurutma işlemi de önem arz etmektedir. Alaybey halı yıkama ile halılarınız üzeri kapalı olan ancak çok iyi havalandırılan özel alanlarda kurutulmaktadır. Bu şekilde kurutma yapmak hem halılarınızın tekrar kir, toz ya da leke olmasını hem de iyi şekilde kuruyarak nemli kalmasını engellemektedir. Kurutma işlemi sonrasında özel poşete konular halılar kirlenmeden adresinize kadar tertemiz teslim edilmektedir